Kokk på Jektefartsmuseet
Om stillingen
Vi søker deg som brenner for det du driver med, og som ønsker å arbeide på en plass som er under utvikling. I Vengen Skafferi brukes lokale tradisjoner og råvarer sammen med matvarer som ble fraktet med jektene til og fra Nordland. Vår matprofil er bygget på disse råvarene og tradisjonene, presentert som moderne retter.
Til daglig fungerer Vengen Skafferi som museumskafé med søte og salte retter til museets gjester. Etter museets åpningstid fungerer Vengen Skafferi som et selskapslokale hvor vi skaper matopplevelser av høy kvalitet til grupper som ønsker det. I tilknytning til Vengen Skafferi har vi også en konferansesal som kan brukes både dag og kveld, der kan vi for eksempel ha foredrag, konferanser, konfirmasjoner, minnestunder eller middager.
Arbeidsoppgaver
- Daglig produksjon av rettene på vår meny
- Være en del av produksjonen og gjennomføringen av våre selskap
Kvalifikasjonskrav
- Fagbrev som kokk er å foretrekke
- Strukturert
- Du må like å jobbe i team, men samtidig være selvstendig
- Erfaring med IK-mat
- Personlig egnethet vil bli vektlagt
Vi tilbyr
- En arbeidsdag hvor ingen dager er like
- Muligheter for å utfordre seg selv
- Turnusarbeid etter vaktplan
- Et kreativt arbeidsmiljø
- Kveld, – og helgearbeid må påregnes
- Stillingen avlønnes etter museumsoverenskomstens tariff
Spørsmål om stillingen
For spørsmål om stillingen, kontakt Eirik Jørgensen;
E-post: eirik.jorgensen@nordlandsmuseet.no
Om oss
Stiftelsen Nordlandsmuseet består av 20 museer lokalisert i Saltenregionen. Museet er organisert i tre avdelinger; avdeling nord, avdeling midt og avdeling sør.
Nordlandsmuseet har som mål å være ledende innen kunnskap om, og formidling av, regionens rikholdige og spennende historie.
Spørsmål om stillingen
Eirik Jørgensen
Kjøkkensjef
eirik.jorgensen@nordlandsmuseet.no
- Søknadsfrist: Løpende
- Arbeidsgiver: Nordlandsmuseet
- Kommune: Bodø
- Omfang: Fast prosent (60%)
- Varighet: Fast
- Arbeidssted: Kvernhusveien 26, 8070 Bodø